Logo

Vy a Vaše zdravieSme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Chirurgické oddelenie

Návštevné hodiny: 14:00 - 17:00 hod.


Chirurgická činnosť nespočíva len v samotnej realizácii operačných výkonov, ale jej neoddeliteľnou súčasťou je diagnostika, určenie indikácie k operácii, predoperačná príprava, komplexná poop.starostlivosť. 

Rozsah liečebných možností:

Akútne výkony:
appendectómia,plastika incarcerovaných hernií,črevná nepriechodnosť,nepriechodnosti žlčových ciest,laparotómie pre ťažké formy pancreatitíd,operácie perforovaných vredov,embolectómie z periférnych ciev,operácie pre nádorové ochorenia čriev,kože a prsníkov.

Plánované operačné výkony:
dominuje miniinvazívna chirurgia,laparoskopické operácie žlníka,appendectómiea operácie slabinových prietrží. Ostatné typy operácií klasickým chirurgickým spôsobom, s prioritným postavením riešenia operácií trávaceho traktu. Operácie prsníkov pre nezhubné a zhubné nádory,oprácie konečníka. Endoskopická liečba krvácaní do hornej časti tráviaceho traktu,ktorú vykonáva certifikovaný lekár.

Na oddelení chirurgie sa mimo horeuvedených operačných výkonov realizujú aj operačné výkony z iných chirurgických oblastí, disciplín medzinými cievnej chirurgie a urológie.

V rámci oddelenia chirurgie vykonáva cievny chirurg operácie tepenných nepriechodností bypassových operácií,oprácie krčových žíl na Dk a konštrukcie AV fistúl. Kontakt: 6379 183.

Na operačných sálach sa realizujú aj osobitne hradené výkony a výkony v jednodňovej chirurgii. Zoznam výkonov najdete v časti jednodňová zdravotná starostlivosť v odbore chirurgia a a urológia.

V rámci oddelenia chirurgie ( na úrovni Jednodňovej zdravotnej starostlivosti) sa vykonáva pre oblasť "urológia" bežnú urologická operatíva (fimóza,frenulum breve hydrokéla testis,cysta nadsemeníka,orchiectómia,kondylomat na penise.Urológ: MUDr  Ladislav Macko. Operačná sála chir.oddje umiestnená na o podlaží lôžkového pavilónu.Operačná sála je multifunkčným priestorom,kde prebiehajú operačné úkony v čistom a sterilnom prostredí.

Oddelenie chirurgie je umiestnené na 0 poschodí lôžkového pavilónu. Je to ošetrovacia jednotka rozdelená na 2 úseky, muži a ženy, 10 (3 lôžkových) s 30 lôžkami s vlastným sociálnym zariadením a 3 lôžka jednotky intenzívnej starostlivosti. K dispozícii je 1 nadštandardná izba s 1 lôžkom, s vlastným sociálnym zariadením a TV prijímačom. Nadštandardná izba je za poplatok, o ktorom je pacient dopredu oboznámený. Poplatok je v súlade s vypracovaným cenníkom Nemocnice Levice s.r.o. Súčasťou oddelenia chirurgie je aj aseptická operačná sála za účelom operatívy. Operačná sála je multifunkčným priestorom,kde prebiehajú operačné úkony v čistom a sterilnom prostredí. Operuje sa každý deň podľa akútnosti stavov.